Jaką aktywność fizyczną warto uprawiać?

Nie ulega wątpliwości, że wszelka aktywność fizyczna przy nadwadze będzie wskazana. Z całą jednak pewnością należy wskazać, że szczególnie polecana przy kłopotach z nadwagą będzie umiarkowana aktywność fizyczna na świeżym powietrzu. Oczywiście taka aktywność nie zawsze będzie możliwa, bo czasami warunki pogodowe nie pozwalają nam na jej uprawianie na zewnątrz. Czasami jednak warto byłoby zastanowić się nad tym czy to faktycznie pogoda jest nieodpowiednia czy po prostu zwyczajnie nam się nie chce. Należy mieć na uwadze, że aktywnoć fizyczna na świeżym powietrzu przyśpiesza nasz metabolizm, ale również znacząco poprawia krążenie. Z tego też względu dobrze byłoby postarać się uprawiać ją nawet gdy jest chłodno. Dwudziestominutowy spacer w zimie jeszcze nikogo nie zabił, a z całą pewnością przyśpiesza on metabolizm i poprawia funkcjonowanie całego układu krążeniowego i oddechowego.

O czym pamiętać uprawiając aktywność fizyczną?

Uprawiając jakąkolwiek aktywność fizyczną należy przestrzegać kilku ważnych zasad. Przede wszystkim spróbujmy postarać się odpowiednio ubrać. Właściwy ubiór jest kluczowy, jeżeli chcemy dobrze się czuć uprawiając sport. Jeżeli chcemy pobiegać dobrze byłoby postawić na bardzo wygodny strój w postaci legginsów i przewiewnych koszulek. Panie powinny pamiętać o konieczności założenia stanika sportowego, który utrzyma ich piersi na prawidłowym poziomie. Nie da się również ukryć, że jeżeli uprawiamy aktywność fizyczną na zewnątrz, mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych, powinniśmy zadbać o odpowiednie ubranie. Właściwy ubiór to taki, w którym będziemy się czuli komfortowo. W zimie warto mieć na sobie kurtkę puchową, czapkę, szalik oraz rękawiczki. Jesienią nie zapomnijmy o płaszczu przeciwdeszczowym lub bluzie z kapturem, gdyż pogoda ma wówczas tendencję do stałego przeobrażania się. Latem zadbajmy o to, aby ubrać się w przewiewny strój i zabrać ze sobą butelkę wody mineralnej, najlepiej niegazowanej. Jeżeli chcemy możemy zabrać ze sobą butelkę wody z dodatkiem cytryny.

Jakiego rodzaju aktywności unikać?

Ciężko tak naprawdę wskazać rodzaj aktywności fizycznej, którego należałoby unikać, Zdrowe jest bowiem pływanie, bieganie czy poranny spacer za miasto. Nie ulega jednak wątpliwości, że pewnych aktywności fizycznych można rzeczywiście unikać. Wszystko jest jednak kwestią bardzo indywidualną. Dla wielu osób na dietach odchudzających bardzo niekomfortowa jest ciągła walka z kaloriami oraz z nadwagą. Z tego też względu wiele osób może mieć trudności z uprawianiem sportu. Warto byłoby więc unikać dodatkowego stresu i frustracji i nie uprawiać sportu, którego uprawianie nie sprawia nam przyjemności. Nade wszystko unikajmy uprawiania sportu, który sprawia nam rozmaite trudności. Jeżeli bowiem będziemy uprawiać sport, który sprawia nam trudności i nie jest dla nas przyjemny, możemy mieć spory problem z tym, aby funkcjonować na co dzień. Najważniejszy na diecie odchudzającej jest bowiem niedoceniany przez wielu komfort psychiczny. Warto byłoby to sobie dobrze zapamiętać.