W organizmie każdego z nas regularnie odkładają się substancje szkodliwe. Aby się ich pozbyć, musimy regularnie przeprowadzać detoks. W jaki sposób?

Każdego dnia narażeni jesteśmy na wchłanianie substancji szkodliwych. Przyjmujemy je przede wszystkim wraz z jedzeniem i piciem, ale nie tylko. Duże ich dawki przyjmujemy również wraz z kosmetykami i preparatami służącymi do pielęgnacji naszego ciała. Jednak najwięcej szkodliwych substancji, które są również uważane za substancje mutagenne otrzymujemy od środowiska, w którym żyjemy. Najwięcej wtedy, gdy oddychamy zanieczyszczonym powietrzem. Aby pozbyć się tych szkodliwych i toksycznych pierwiastków z naszego organizmu, powinniśmy regularnie przeprowadzać oczyszczanie całego organizmu. Najlepiej, jeśli taki detoks będziemy przeprowadzać za pomocą diety.

Czy za pomocą jedzenia można oczyścić swój organizm?

Wiele badań już pokazało, że substancje szkodliwe w naszym organizmie można usunąć jedząc odpowiednie produkty. Część z nich pozwala na usunięcie szkodliwych substancji poprzez usuwanie ich w całości. Niektóre związki wiążą substancje toksyczne i wraz z niestrawionymi resztkami usuwają je z organizmu. Inne z kolei rozbijają substancje szkodliwe na niegroźne dla naszego organizmu pierwiastki. Bez względu na to, jakie substancje chcemy usunąć ze swojego organizmu i jakim sposobem będą one neutralizowane, musimy pamiętać o regularnym stosowaniu sposobów na oczyszczenie swojego organizmu.

Dlaczego usuwanie substancji szkodliwych i toksyn z organizmu jest aż tak ważne?

Kiedy w naszym organizmie zalegają jakiekolwiek substancje szkodliwe, kondycja naszego organizmu podupada. Co więcej, często blokują one wchłanianie substancji korzystnych dla naszego organizmu, blokują przepływy krwi czy substancji niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Często wywołują stany zapalne, zakażenia i reakcje alergiczne. Te substancje szkodliwe i toksyczne bardzo często wywołują również wiele rozmaitych chorób, w tym te najbardziej niebezpieczne, jak choćby nowotwory. Nagromadzenie tych substancji wielokrotnie może doprowadzić także do uzłośliwienia się nowotworów, a w konsekwencji nawet śmierci.

Jak oczyszczać swój organizm z substancji szkodliwych?

Usuwanie szkodliwych substancji z organizmu nie jest wcale trudne. Wymaga od nas jednak dużego samozaparcia, motywacji i samokontroli. Niezbędna okaże się również zmiana nawyków i stylu życia. Dlaczego? Bowiem oczyszczanie organizmu z substancji szkodliwych wiąże się ze zdrowym odżywianiem, wykorzystywaniem wielu zdrowych produktów do codziennego szykowania posiłków i nieco czasu, który powinniśmy poświęcić właśnie na przygotowywanie tych posiłków. Niezbędna jest także aktywność fizyczna. Nie musi to być bardzo intensywny sport. Wystarczy, że kilka razy w tygodniu wyjdziemy na spacer, wybierzemy się na basen, będziemy jeździć na rowerze czy tańczyć. Jest to bardzo ważne, bowiem pozwoli na przyspieszenie krążenia krwi, a to skutecznie pobudzi nasz organizm i znacząco przyspieszy proces wydalania substancji szkodliwych. W połączeniu z odpowiednią dietą, toksyny zostaną szybko usunięte.

Jakie produkty pozwalają oczyścić nasz organizm?

W zależności od tego, jaki organ chcemy oczyścić, musi sięgać po zupełnie inne produkty.
Do oczyszczania wątroby niezbędne będą: liście mniszka lekarskiego, orzechy laskowe, gorzki melon, zielone warzywa liściaste, jak choćby szpinak i rukola, grapefruity, trawa jęczmienna, awokado, jabłka i limonka. Warto sięgać również po prosdukty bogate w witaminę C.
Aby oczyścić woreczek żółciowy z substancji szkodliwych powinniśmy sięgać po: pomidory, ogórki, ciecierzycę, arbuzy, zielona fasolka, awokado, groch, cebula, czosnek, bataty i wszelkie ziarna.
Nerki, podobnie jak woreczek żółciowy najlepiej oczyszczane są przez produkty bogate w wodę i naturalne soki. Jeśli więc chcemy oczyścić nerki, musimy: żurawina, pomidory, kurkuma, kalafior, czerwona papryka, cebula, cukinia, maliny, a także oliwa z oliwy.
Jeśli chcemy oczyścić trzustkę, powinniśmy sięgać po takie produkty, jak szpinak, cukinia, gorzki melon, brokuły, bataty, wiśnie, jagody.
Bardzo ważnym organem w naszym ciele są jelita. Odpowiadają za bardzo wiele czynności, w tym tak istotne, jak wchłanianie substancji odżywczych, witamin i minerałów. Z tego też powodu, nie powinny zalegać w nich żadne substancje szkodliwe. Aby usunąć toksyny i inne niekorzystnie działające substancje z jelit powinniśmy jeść dużo: ananasów, karczochów, czereśni, śliwek, bakłażanów, kurkumy, ciecierzycy, siemienia lnianego i pieprzu cayenne.
Krew i limfa doskonale oczyszczają się, kiedy spożywamy: truskawki, marchewki, szparagi, owoce i soki warzywne, pomidory, buraki, pieprz cayenne, czerwone winogrona, trawę pszeniczna, czosnek, jarmuż, oregano, fasolę i wodę kokosową.
Krew i limfa mają wpływ na cały nasz organizm. Dostarczają tlenu i substancji odżywczych do wszystkich narządów w naszym organizmie. Jeśli jednak znajdują się w nich toksyny czy inne substancje szkodliwe, one również roznoszone są po całym organizmie. Co więcej, nawet jeśli krew i limfa odprowadzą substancje trujące z jakiegoś narządu, mogą przenieść te substancje również do zdrowych organów. Z tego powodu należy regularnie dbać o oczyszczanie krwi i limfy, ale i pozostałych narządów i organów w naszym organizmie.

Dlaczego warto wykorzystywać te produkty do oczyszczania swojego organizmu?

Jest to absolutnie najprostszy i najbardziej skuteczny sposób na oczyszczanie organizmu z różnego rodzaju substancji szkodliwych. Wystarczy, że każdego dnia będziemy starać się włączyć te oczyszczające produkty do swojej diety, a bez wątpienia szybko uporamy się ze swoim zdrowiem, znacząco podnosząc jego stan i pozbywając się wielu patogenów i czynników chorobotwórczych.