Dlaczego spożywanie warzyw jest takie ważne?

Nie da się ukryć, że każdy człowiek powinien troszczyć się o swoją dietę, jeżeli chce cieszyć się swoim zdrowiem przez długie lata. Trzeba koniecznie zaznaczyć, że warto byłoby zatroszczyć się o to, aby w naszej diecie znalazła się spora ilość owoców oaz warzy. Szczególnie warto zadbać o to, aby spożywać bardzo dużo tych drugich. Owoce również są wartościowe oraz bogate w witaminy, ale to warzyw powinno znajdować się w naszym jadłospisie jak najwięcej. Dobrze byłoby zatroszczyć się o to, aby spożywać warzywa sezonowe, gdyż mają one najwięcej witamin, minerałów i innych składników odżywczych. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że wiele warzyw posiada właściwości prozdrowotne dla naszego organizmu. Szczególnie warto mieć na uwadze, że niektóre warzywa zmieniają swoje właściwości pod wpływem obróbki termicznej. Niektóre z warzyw dobrze byłoby więc spożywać na surowo.

Które warzywa powinniśmy spożywać na surowo i dlaczego?

Oczywiście nie wszystkie warzywa da się jeść na surowo. Na pewno trudno byłoby zjadać na surowo ziemniaki czy fasolę. Co więcej, spożycie tych warzyw może zakończyć się niekorzystnie dla naszego zdrowia. Nie da się ukryć, że ziemniaki na surowo mogą być trujące. W najlepszym razie ich spożycie może zakończyć się dosyć ciężką niestrawnością. W najgorszym konieczny może okazać się pobyt w szpitalu celem leczenia zatrucia pokarmowego. Nie da się ukryć, że istnieją jednak warzywa, które posiadają najwięcej wartości odżywczych, jeżeli spożywamy je na surowo. Do takich warzyw należy na pewno zaliczyć liściaste warzywa zielone, takie jak sałata lodowa, rukola czy szpinak. Nie da się również ukryć, że duże wartości odżywcze ma spożywana na surowo marchewka. Nie da się ukryć, że marchewka jest niezwykle bogata w witaminę A. Z tego też względu dobrze jest zjadać ją na surowo dla poprawy wyglądu naszej cery i włosów. Warto pamiętać również o tym jak niesamowicie ważne jest spożywanie na surowo takich warzyw jak papryka czy ogórki.

Dlaczego regularność w spożywaniu warzyw jest tak ważna?

Nie ulega wątpliwości, że dobrze byłoby zatroszczyć się o to, aby warzywa spożywać regularnie i systematycznie. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że spożywanie warzyw systematycznie może bardzo poprawić wygląd naszej skóry, włosów i paznokci. Nie ulega wątpliwości, że regularne i systematyczne spożywanie warzyw poprawia również nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Warto pamiętać o spożywaniu przynajmniej pięciu porcji warzyw oraz owoców dziennie. Nowe rekomendacje mówią jednak o spożywaniu przynajmniej siedmiu porcji warzyw dziennie. Warto zatroszczyć się o różnorodność. Nie ulega wątpliwości, że spożywanie warzyw jest niesamowicie istotne dla zachowania zdrowia i unikania chorób. Trzeba zaznaczyć, że warzywa mogą być spożywane na rożne sposoby, więc nie musimy obawiać się, że ich jedzenie nam się kiedyś znudzi. Na pewno trzeba pamiętać o tym jak ważna jest różnorodność. Nie jedzmy wciąż tych samych warzyw. Urozmaicajmy swój jadłospis, dzięki czemu wzbogacimy nasze ciało w wiele witamin, minerałów i substancji odżywczych.