{h2}Zadbaj o odpowiednią ilość warzyw i owoców w swojej diecie!{/h2]Nie da się ukryć, że każdy z nas chciałby zachować piękny i młody wygląd na lata. I chociaż oczywiście upływającego czasu nie da się powstrzymać, możemy poprawić swój wygląd zdrowo jedząc. Nie ulega wątpliwości, że dieta bogata w składniki odżywcze nie tylko poprawi nasz wygląd, ale również podniesie odporność naszego organizmu. Trzeba zauważyć, że bardzo dobrym pomysłem byłoby spożywanie przynajmniej pięciu porcji warzy i owoców dziennie, chociaż nowe rekomendacje dietetyków mówią o siedmiu porcjach. Najkorzystniejszy wpływ na nasze zdrowie ma jedzenie warzyw różnych kolorach. Nie bójmy się więc warzyw zielonych, zwłaszcza takich jak szpinak i natka pietruszki. Dobrze byłoby również zatroszczyć się o jedzenie pomidorów, także tych z puszki, bogatych w likpen. Nie da się również przecenić wartości owoców sezonowych, takich jak borówki czy jeżyny.

Nie zapomnij o dobroczynnych właściwościach ziół!

Na uwagę zasługują także zioła, których wartość bywa przez nas często niedoceniana. Na pewno trzeba zaznaczyć, że zioła powinny być jak najlepszej jakości. Warto więc byłoby zakupić zioła w zielarniach, a nie w supermarketach. W supermarketach zakupimy bowiem często herbatki ziołowe słabej jakości bez udowodnionego pozytywnego działania na nasz organizm. Na pewno dobrze byłoby zatroszczyć się również o to, aby zdobyć odpowiednią wiedzę odnośnie naparów, które chcemy popijać. Nie pijmy ziół, których działania dokładnie nie znamy. Przed sporządzeniem naparu warto również zapoznać się z listą ewentualnych przeciwwskazań. Wielu ziół nie można bowiem bezpiecznie stosować w połączeniu z niektórymi lekami.

Jakie zioła warto popijać?

Nie da się ukryć, że istnieje wiele rozmaitych ziół, które posiadają dobroczynny wpływ na nasze ciało i psychikę. Na pewno trzeba wspomnieć także o pozytywnym wpływie wielu ziół na naszą urodę. Na pewno warto byłoby docenić miętę, która posiada pozytywny wpływ na stan naszej skóry, włosów oraz paznokci. Nie da się również przecenić pozytywnego wpływu ostropestu plamistego na nasz organizm. Ostropest plamisty działa odtruwająco na naszą wątrobę. Oczyszcza nasz organizm z licznych nagromadzonych w nim toksyn. Wspomaga przemianę materii oraz wykazuje dość silne działanie przeciwzapalne. Na pewno pomoże więc osobom borykającym się z trądzikiem i wypadaniem włosów. Jeżeli mamy jednak dość duży problem z wypadaniem włosów zainwestujmy w pokrzywę lub skrzyp. Skrzyp polny oraz pokrzywa zawierają bardzo dużo krzemu. Dlatego też warto zainwestować w te zioła, jeżeli naszym problemem jest wypadanie włosów. Napary ziołowe należy wypijać tuż po ich przygotowaniu. Nie zapominajmy o tym jak niesamowicie ważne jest to, by susz był jak najlepszej jakości. Jeżeli nie mamy możliwości zakupu danego zioła w zielarni, wstrzymajmy się z zakupem do czasu aż będziemy posiadać taką możliwość. Zioła w zielarniach są nieco droższe niż te dostępne w supermarketach, ale w przeciwieństwie do tych dostępnych w sklepach, posiadają one udowodniony wpływ na nasze zdrowie. Na pewno warto pamiętać o regularności spożywania ziół.