Pij regularnie koktajle dla zdrowia i figury

Picie koktajli posiada wiele rozlicznych zalet. Przede wszystkim przygotowując koktajl wykorzystujemy cały owoc i warzywo, bardzo często ze skórką. Zawiera on wówczas spore ilości błonnika pokarmowego, bez którego ciężko byłoby wyobrazić sobie funkcjonowanie naszego układu trawiennego. Nie da się ukryć, że spożywanie koktajli posiada bardzo wiele rozlicznych zalet, a jedną z nich jest również to, że do koktajli możemy przemycać nielubiane przez nas warzywa. Dlaczego? Dlatego, że po zmiksowaniu ich z owocami, takimi jak na przykład banan, otrzymujemy przepyszną kompozycję smakową, która pozwala nam zaspokoić apetyt na słodkości. Do koktajlu bardzo często ludzie dodają również róznego rodzaju dodatki dobre dla zdrowia. Warto więc wrzucić do koktajlu orzechy, nasiona chia oraz docenić kurkumę, imbir i cynamon. Warzywa i owoce zmiksowane z dobroczynnymi przyprawami będą świetną propozycją dla osób na dietach odchudzających i oczyszczających.

Dlaczego koktajle, a nie soki?

Na pewno wśród ludzi odszukać można wielu przeciwników soków i wielu zwolenników koktajli. Istnieją również wrogowie koktajli i osoby, które wielbią soki owocowe. Nie da się ukryć, że witaminy posiadają zarówno soki owocowe jak i koktajle owocowe i warzywne. Nie ulega jednak wątpliwości, że soki posiadają wysoki indeks glikemiczny. Sok składa się głównie z węglowodanów prostych, dlatego też bardzo szybko po jego spożyciu dochodzi do nagłego wzrostu glukozy we krwi. Nasza trzustka jest zaś zmuszona wyprodukować spore ilości insuliny po to, aby nadmierny wyrzut glukozy powstrzymać. Nie da się ukryć, że dobrze byłoby postarać się, aby soków nie wypijać za często. Na pewno jednak brakowałoby nam napojów o smaku owoców i warzyw. Dlatego z pomocą przychodzą nam koktajle. Koktajle warzywne oraz owocowe to idealna opcja dla osób będących na dietach odchudzających oraz na dietach oczyszczających organizm z toksyn. Nie da się ukryć, że koktajle zawierają bardzo duże ilości błonnika. Z tego też powodu ich popijanie skutkuje tym, że nasz metabolizm przyśpiesza. Przyśpieszony metabolizm skutkuje zaś tym, że w miarę szybko spalamy kalorie. Należy zaznaczyć, że spalanie kalorii jest bardzo potrzebne każdemu kto walczy z nadprogramowymi kilogramami.

Nie zapominaj o tym, że ważny jest złoty środek

Nie da się jednak ukryć, że popadanie w nadmierną panikę nigdy nie jest wskazane i nikomu jeszcze nie przyniosło pozytywnych rezultatów. Z tego też powodu dobrze byłoby dołożyć wszelkich starań, aby nadmiernie nie bać się spożywania soków owocowych. Soki owocowe oprócz dość wysokiego indeksu glikemicznego zawierają bowiem sporo witamin. Ich niewątpliwą zaletą jest również to, że są bardzo szybkie w przygotowaniu. Wystarczy bowiem odpowiednią ilość warzyw i owoców wrzucić do wyciskarki i otrzymujemy kolorowy i pełen witamin napój. Nie da się jednak ukryć, że indeks soku owocowego jest dość wysoki, co już zresztą zostało wspomniane powyżej. Z tego też względu dobrze będzie, jeżeli sok owocowy będziemy pić nie częściej niż jeden, dwa razy w tygodniu.