W przeciwieństwie do innych preparatów i suplementów diety opartych na ziołach, herbaty posiadają wyłącznie naturalne składniki. Dzięki odpowiedniemu ich zaparzaniu można wydobyć pełnię ich aromatu, smaku oraz właściwości. Podobnie jak środki odchudzające wspomagają przemianę materii, jednak nie zawierają szkodliwej dla ciała chemii. Sprawia to, że można je stosować bez obawy o negatywne konsekwencje. Pamiętać jednak należy o zachowaniu umiaru – dzienna zalecana dawka w przypadku większości herbat to 3-4 szklanki na dobę.

Uniwersalność zielonej herbaty

W sklepach dostępna jest pod wieloma postaciami. Zakupić ją można w różnych smakach, a jej pozytywne działanie sprawia, że nie sposób oprzeć się jej właściwościom. Zalecana jest osobom, które chcą oczyścić organizm z toksyn oraz przyśpieszyć przemianę materii. Zielona herbata sprawdza się idealnie w diecie zwykłej, jak i podczas zdrowego żywienia. Nie trzeba chcieć schudnąć, żeby okazało się, że napar z zielonej herbaty pozytywnie wpływa na nasze ciało i umysł. Musimy jednak pamiętać, że najważniejszym skutecznej diety jest w tym przypadku umiar.

Z kolei, jeżeli korzystamy z herbaty typu matcha czy sencha, powinniśmy uważać na jej właściwości. Są one silnie związane z oddziaływaniem na nasz organizm, a także sposób, w jaki wpływa ona na cały układ trawienny. Może się okazać, że gdy cierpimy na różnego rodzaju dolegliwości, to zamiast sobie pomóc, jedynie pogarszamy sytuację. Należy z rozsądkiem podejść do jej stosowania i zapamiętać, że rezultaty nie będą widoczne natychmiast a po kilku, kilkunastu dniach od pierwsze zastosowania.

Biała herbata na oczyszczenie

Swoją nazwę zawdzięcza wyglądowi i sposobowi jej pozyskania. Zawiera w sobie antyoksydanty, które zwalczają wolne rodniki, przez co chroni organizm przed toksynami i różnego rodzaju schorzeniami. Jednocześnie jest w stanie pobudzić umysł skuteczniej niż kawa, ponieważ zawiera wysokie stężenie kofeiny. Jak w przypadku innych herbat i tutaj trzeba uważać z jej ilością. Spożywać powinno się do 3-4 filiżanek dziennie, aby nie doprowadzić do podrażnienia żołądka.

Działa także antybakteryjnie, przez co dodatkowo chroni organizm. Jeżeli chcemy znaleźć napar, który najlepiej nadaje się do picia w trakcie diety, to powinniśmy rozważać właśnie białą herbatę. Jedną z najzdrowszych, ponieważ najmniej przetworzony rodzaj ze wszystkich. Dojrzewa naturalnie, chroniona przez promieniami słonecznymi. Jej naturalne właściwości sprawiają, że wszechstronnie wzmacnia ciało, wzbogacając je o minerały i składniki pomocne przy walce z toksynami je zanieczyszczającymi. Pomaga również w regeneracji komórek skóry oraz odkładaniu się tłuszczu.

Czerwona herbata przyśpiesza metabolizm

Polecana jest osobom, które lubią wyraźny smak i chcą spróbować czegoś nowego. Poza pozytywnym wpływem na proces trawienia, czerwona herbata posiada właściwości, które wspomagając pamięć, pobudzają umysł i chronią zęby oraz działają moczopędnie. Dzięki temu woda nie gromadzi się w organizmie wywołując negatywne skutki. Jest, podobnie jak pozostałe herbaty z tego gatunku, bogata w składniki mineralne. Jej czerwona barwa i wyraźny smak sprawiają, że jest chętnie pita przed posiłkami. Nie trzeba do niej dodawać żadnych dodatków, żeby smakowała doskonale. Dlatego też warto wykorzystać ją podczas diety, aby poprawić proces odchudzania. To naturalny środek na odchudzanie, przez co z łatwością można sobie na nią pozwolić.

Herbata miętowa wzmacnia żołądek

W trakcie zrzucania zbędnych kilogramów należy również pamiętać o tym, że nasz żołądek zostaje poddany próbie. Zmiana nawyków żywieniowych z pewnością negatywnie wpływa na jego pracę, osłabiając tym samym cały organizm. W takiej sytuacji należy o niego szczególnie zadbać. Już sam jej zapach sprawia, że czujemy się bardziej odprężeni i lepiej znosimy odchudzanie. Pomaga także na bóle żołądka, które często towarzyszą osobom zrzucającym zbędne kilogramy. Uspokajają żołądek i poprawiają jego działanie. Mięta naturalnie łagodzi skutki uboczne, stąd też polecana jest w czasie diety.

Właściwości herbaty z pokrzywy

Choć rzadko można znaleźć na sklepowych półkach, to herbata ta ma dobroczynne działanie na organizm w czasie diety. Pozwala pozbyć się nadmiaru wody oraz ułatwia walkę ze stresem. Można ją wykorzystać przy problemach z trzustką i żołądkiem, a także przy odkażaniu jamy ustnej. Obniża poziom cukru we krwi oraz świetnie sprawdza się przy osłabieniu organizmu.

Dzięki tym właściwościom można ją stosować na różne dolegliwości, przez co nadaje się doskonale nie tylko w przypadku diety, ale też jako element zdrowego żywienia. Stanowi uzupełnienie dobrze zbilansowanego posiłku. Wspomaga pracę żołądka, przez co jest niezastąpionym składnikiem w trakcie dolegliwości związanych z układem trawiennym.

Poza dobrze dobraną herbatą, jadłospisem bogatym w warzywa i owoce, ograniczeniem ilości spożywanego mięsa i zwiększonym ruchem fizycznym, dieta to przede wszystkim sposób myślenia i zmiana nawyków żywieniowych. Cały sens stosowania restrykcyjnych nakazów i zakazów nad nic się nie zda, jeżeli nie zrozumiemy prawdziwego podłoża naszego problemu. Dlatego też, jeżeli szukamy skutecznego sposobu na schudnięcie, musimy odkryć, czy są nim problemy natury zdrowotnej, czy przyzwyczajenia. W tym pierwszym przypadku konieczna jest wizyta u specjalisty, w tym drugim możemy znaleźć odpowiedzi także w Internecie.

Gdy chcemy zrzucić zbędne kilogramy nie musimy wcale wiele robić. Musimy jedynie postawić na regularność i konsekwencję. Tak samo dzieje się, gdy tyjemy – wciąż i wciąż powtarzamy te czynności, które doprowadzają do nabierania kilogramów. Odchudzanie to proces odwrotny, zatem świadomy. Co za tym idzie trudniejszy i wymagający więcej wysiłku, ale w dłuższej perspektywie bardziej się opłaca.